Elbeszélések

Elbeszélések

Szvato Bolug -- Szvatopluk?

A mi Balogunk

2016. július 16. - nakika

  Úgy tartja a monda, hogy Árpád vezérünk Szvatopluktól fehér lóért, kötőfékért és nyeregért cserébe kapta Magyarországot. De ki volt valójában Szvatopluk, honnan ered a neve?       A Pallas Nagylexikonban olvashatjuk, hogy Mén-Marót -- „a Névtelen jegyző szerint bihari vezér, a Tisza, Maros és…

Tovább

A magyarok krónikája (9. század)

Elmesélés

A Nagy Kőhegylánc a szarmata síkságtól a fagyos északi tengerig húzódik. A hegység déli részén, mindkét oldalon, a Toboltól a Volgáig, magyar és rokon törzsek legeltették nyájaikat az erdős sztyeppe határán. Az ércekben, vadban gazdag hegység vonzotta a prémre, a réz- és vasércre vadászókat, de…

Tovább

Találálkozások

Honfoglalás

  Olvasóim egy része bizonyára ledöbben ilyen nagyfokú „tájékozatlanság” láttán, mint ami ebből az írásból kitetszik. -- Ez a történelem és a nyelvészet meghamisítása! – mondhatnák. Igen, annak a történelemnek, és annak a nyelvészetnek az elutasítása, amely nem ismeri el a hun-avar-magyar…

Tovább

Az utolsó magyar hadifogoly

Petőfi

  „Mint mikor MOL tűz ég nyári éjszakákon, Messziről lobogva jó Pusztaszőlősön: Petro Alex képe úgy lobog fel nékem Majd tíz-ezer kilométer messziségben.”                                     /Improvizáció/  Ott essem el én, a harc mezején…- ez volt az utolsó gondolata, amikor…

Tovább

Stúdium a kép előtt

Szimbólumokról

Média. Szimbólumok. Politikaformáló, hatalmi eszközök. Ezek, a tudatosság első megnyilvánulásai, napjainkban épp oly fontos szerepet játszanak, mint az őskorban. Hogy mi volt a célja, indoka annak, hogy az ősember felrajzolta a barlang falára a mamutot, azt pontosan csak ő tudhatta. A későbbi korok…

Tovább
süti beállítások módosítása